Menu

PROCEDURY IMPORTU

Decydując się na usługi Import-Car wybierają Państwo ludzi odpowiedzialnych, kompetentnych, kreatywnych i zawsze gotowych do pomocy. Dzięki naszemu zaangażowaniu udało nam się maksymalnie uprościć procedurę importu pojazdu z USA i KANADY. Przedstawia się ona następująco:

  • Klient zgłaszający chęć nabycia auta w USA określa swoje wymagania co do poszukiwanego pojazdu ( marka, model, rocznik, wyposażenie, nowy, używany, uszkodzony itp. )
  • Następnie rozpoczynamy poszukiwania najciekawszych ofert z rynku amerykańskiego jednocześnie wskazując klientowi serwisy internetowe odpowiednie do indywidualnych poszukiwań. Wyniki poszukiwań są na bieżąco przesyłane osobom zainteresowanym za pomocą poczty e-mail.
  • Po wstępnym wyborze przez klienta najbardziej interesujących ofert, omawiamy poszczególne pozycje z uwzględnieniem zdobytych na temat pojazdu informacji. W odniesieniu do każdego egzemplarza ustalamy, wspólnie z klientem, kwotę do jakiej pojazd będzie licytowany lub poziom negocjacji ceny w przypadku zakupu u dealera.
  • Po dokonaniu wszelkich niezbędnych ustaleń podpisujemy ,,Umowę zlecenia sprowadzenia pojazdu”, której wzór klient otrzymuje z odpowiednim wyprzedzeniem, w celu dokładnego zapoznania się z jej treścią. Umowa powinna zostać podpisana najpóźniej na 2 godziny przed przystąpieniem do licytacji. Wraz z podpisaniem umowy należy uiścić depozyt gwarancyjny.
  • Po pozytywnym zakończeniu licytacji lub po zaliczkowaniu samochodu u dealera, w terminie maksymalnie 3 dni roboczych od daty zakupu, należy dokonać zapłaty za pojazd wraz z kosztami transportu na terenie USA, kosztami transportu morskiego do wybranego portu.
  • Po otrzymaniu przez sprzedającego płatności pojazd jest transportowany do naszej bazy załadunkowej w New Jersey. Po zabezpieczeniu pojazdu wewnątrz kontenera jest on transportowany drogą morską do wybranego przez klienta portu odbioru ( Bremenhaven, Gdynia, Rotterdam).
  • Po rozładunku kontenera pojazd jest poddawany procedurze celnej. Po jej zakończeniu oraz uiszczeniu wszelkich należnych opłat ( cło, koszt obsługi agencji celnej) pojazd jest odbierany z portu i transportowany pod wskazany przez klienta adres.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących procedury zakupu pojazdu w USA skontaktuj się z nami, odpowiemy na każde pytania i wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.